Něco málo o kyselině mléčné - laktátu

Je to velmi důležitá sloučenina, která nám poskytuje energii, ale hodně lidí už to poznalo, že mají na druhý den svalovou horečku. Je to kvůli toho, že při práci vylučuje jako odpad teplo, které to následně způsobuje, proto je důležité ho na konci tréninku dostat z těla ven.

Někteří nechápou, proč profi sportovci po závodech ještě jdou na rotoped nebo si dají výklus. Lehké vyjetí na kole nebo výklus a následné protažení vyženou odpadní teplo a bolest by neměla nastat nebo alespoň ne v takové míře. Nepodceňujte tedy přípravu před ani po tréninku!

Jedna z takových tzn. babských rad je, že si po cvičení nebo ráno na lačno dáme teplou vodu s citronem, která by měla pohlcovat kyselinu. Proč teplá voda? Tělo produkuje energii, aby nápoj zahřála a následně strávila, takže tímhle tělu ulehčíme. Spoustu maratonců, dálkových cyklistu apod. raději pije teplejší nápoje ať neplýtvají energii. 

R&A - Ready to be Active

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.