Můžu protein při hubnutí?

Je protein vhodný i při hubnutí?

Ano, není to jen o nabírání svalů. Vysvětlíme si několik použití proteinů při hubnutí.

- Máte chuť na sladké, které je samozřejmě špatné při hubnutí. Dáte si protein, který má sladkou chuť, ale obsahuje minimum cukrů, protože je slazen většinou sukralózou nebo sladidly na bázi stévie. Opatrně na proteiny obsahující aspartam, který má i negativní účinky a stále se neví, jestli bude povolen.

- Ideální svačinka, nebo pokud Vaše snídaně obsahuje málo bílkovin je vhodné to doplnit proteinem. Nestíháte posvačit, tak máte vždy u sebe namíchaný protein, který se dá rychle vypít i připravit a výborně řeší problém málo času.

- Po cvičení Vás díky větveným aminokyselinám nepřepadne únava a zaženete hlad, který často po cvičení nastává a lidem v dietě to zhoršuje snahu o hubnutí, protože nemají ještě vybudované návyky.

- I když to není plnohodnotná náhrada stravy, tak stále pokud se podíváte na některé své oblíbené potraviny a protein, tak nutričně často bude protein v popředí. A můžete tím nahradit nějaké to jídlo například, jak bylo již zmíněno, pokud nebudete stíhat.

Konečný závěr je tedy jasný, protein se dá využít na více využití. Je jen důležité si naplánovat jak ho používat.

S pozdravem R&A

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.